ساعت |

پست الكترونيك:

• نقش آلوده کننده هاي هوا در فساد سنگها؛ تخت جمشيد در حال نابودي است    
   زندگي سالم: در سال هاي اخير، يکي از دلايلي که بارها براي مخالفت با آبگيري سد سيوند بيان شده و از سوي موافقان نيز ناديده انگاشته نشده، افزايش رطوبت ناشي از درياچه سد و تاثير مخرب آن بر آرامگاه کوروش و ديگر بناهاي سنگي پاسارگاد بوده است. اما اين بار آلاينده هاي توليد شده از فعاليت کارخانه پتروشيمي مرودشت باعث ريزش بارانهاي اسيدي و سمي بر سر مجموعه تاريخي تخت جمشيد و نقش رستم مي شود.
• آقاي رئيس جمهور اول بررسي کنيد بعد تصميم‌ بگيريد    
   زندگي سالم: مديرعامل انجمن نخبگان کشاورزي شهرستان اصفهان گفت: آقاي رئيس جمهور در سفر خود به چهار محال بختياري بهتر بود که در ابتدا موضوع آب را به طور کامل بررسي و سپس قول واگذاري آب را به اهالي اين شهر اعلام مي‌کردند.
• کسي با شانتاژ بازي نمي‌تواند مانع پيگيري‌ قضايي آب اصفهان شود    
   زندگي سالم: مهدي بصيري، متخصص منابع آب ايران گفت: تشکيل کميته اي فرا منطقه اي براي مديريت آب استان چهارمحال بختياري دور از انتظار است اما چنانچه اين کميته تشکيل گردد و مديريت بر آن بر اساس استقلال آب استان ها و سهم استان ها از آب زاينده رود باشد، شهروندان اصفهاني شاهد حيات دوباره زاينده رود خواهند بود. همينطور کشاورزان منطقه اصفهان به حق قانوني و واقعي خود دست خواهند يافت.
• تعداد شاکيان پرونده خشک کنندگان زاينده رود از 10000 نفر گذشت    
   همزمان با جاري شدن موقت آب بر بستر خشک زاينده رود براي مدت 35 روز، تعداد شاکيان پرونده خشک کنندگان زاينده رود 5 رقمي شد و از مرز 10000 نفر گذشت و روند افزايش تعداد شاکيان اين پرونده همچنان ادامه دارد.
• همزمان با باز شدن آب در بستر خشک زاينده رود اعلام شد؛ خشک شدن زاينده رود آميزه اي از سوء مديريت و خشکسالي است    
   زندگي سالم: بيش از شش ماه از خشک شدن بستر رودخانه زاينده رود در شهر اصفهان مي گذرد. امروز اما آب در بستر زاينده رود 35 روز آن هم براي استفاده کشاورزان منطقه اصفهان جاري مي ماند. علت خشک شدن زاينده رود آميزه اي از سوء مديريت و خشکسالي است و پس از گذشت سال ها تکرار خشک شدن زاينده رود تاکنون تدبير کارآمدي از سوي مسؤولان انديشيده نشده است.
در همين راستا دوشنبه گذشته در دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر همايش "زاينده رود زاينده بود" برگزار شد. همايشي که بي شک نقطه قوت آن حضور مهندس محمد درويش، عضو هيئت علمي موسسه تحقيقات جنگل‌ها و مراتع کشور و مهندس هومان خاکپور، ديده بان طبيعت بختياري بود. در اين همايش مهندس قرباني سخنگوي شوراي شهر و مهندس اصلاني، قائم مقام شرکت آب منطقه اي هم حضور داشتند. اين همايش در حالي برگزار شد که با دخالت مسؤولان استاني و حذف فعالان محيط زيستي از شکل اصلي خود خارج شد و مهندس درويش به عنوان تنها نماينده دوستداران محيط زيست در اين برنامه سخن گفت.

تمامی حقوق این سایت متعلق به مجله زندگی سالم می باشد. (نقل مطلب با ذکر منبع و لینک به سایت بلا مانع است.)
طراحي شده توسط شرکت فرابرد شبکه.